Činění kůží

Letité zkušenosti

Činění kůží léty prověřeným systémem značení a zpracování Vám zajistíme, že dostanete zpět vyčiněné Vaše konkrétní kožešiny, které Vám budou dlouhodobě sloužit. Tímto z poraženého zvířete nezužitkujete pouze maso, ale dáte smysl i kožešině. K činění ale vybírejte jen kvalitní kůže

Pro vznik kvalitní kožešiny je důležitá dobrá kondice zvířete. Z podvyživeného a nemocného kusu bude kůže slabá a tenká. Zvažte proto prosím, v jaké kvalitě posíláte kůže k činění. Za skryté vady a vady díky špatnému ošetření kůží před činěním neručíme.

Je dobré řezníkovi už před porážkou říct, že si chcete kožešinu nechat vyčinit. Během stahování kůže by nemělo docházet k prořezání děr v kůži. Kůži je třeba co nejdříve po stažení nasolit minimálně 1kg soli. To zajistí konzervaci kůže a zabrání zapaření, ke kterému může dojít už pár hodin po stažení. Sůl bude z kůže vytahovat vodu, tu po dvou dnech slijte, znovu rozetřete sůl tak, aby na kůži byly stále krystalky soli.

Takto nasolenou kůži složte nasolenou stranou k sobě tak aby se vlna nedotýkala nasolené části. Abych zajistil, že zpět dostanete Vaše konkrétní kůže, tak kůži ihned po vybalení a zapsání Vašeho kontaktu označím perforovaným číslem. Kůže se činí strojově, proto prosím neposílejte kůže, které jsou hodně děravé, můžou se během činění úplně roztrhat. Pro činění zvěřiny nás prosím kontaktujte pro více informací.

Daniel Kotrba
Trojanovice 730, 74401
IČ: 63308673
+420 603 459 203
vykupvlny@seznam.cz
Nejsem plátce DPH

Činění kůží

Ceník činění kůží

Doba zhotovení cca 2 měsíce, poštovné s dobírkou 200 Kč.
Nejem plátce DPH

Činění kůží ovce

Ovce

550 Kč

Činění kůží koza

Koza

550 Kč

Činění kůží srna

Srna

550 Kč

Činění kůží jezevec

Jezevec

730 Kč

Činění kůží kanec

Kanec

800 Kč

Činění kůží daněk, jelen

Daněk, jelen

1000 Kč

Jak připravit kůži na vyčinění

Kůže po nasolení minimálně 1 kg soli/kus nechte 2 dny ležet. Z kůží vyteče voda. Tu potom z kůží slijte a pak ještě případně dosolte, přeložte nasolenou kůži dovnitř - kůže na kůže, uložte do igelitového pytle který pořádně zavažte aby z něj nevytekla voda s krví a tento uzavřený pytel vložte do kartónu a pošlete na adresu. Viz instruktážní video.

Na vyčinění posílejte pouze neprořezané kůže. Kůže jsou činěny strojově a děravé kůže mohou být během činění poškozeny nebo úplně zničeny - roztrhány na kusy, které nejdou identifikovat a končí v odpadu. Zvažte proto prosím v jaké kvalitě posíláte kůže k činění. Za skryté vady na kůži neodpovídáme.

Způsob doručení kůže k vyčinění

Osobně

Osobně

Každé pondělí od 16-18 hodinou můžete kůže k činění přivézt osobně do bývalého JZD v Trojanovicích. Areál JZD se nachází 300m z kruhového objezdu směr Rožnov p.R. Více na tel.: 603 459 203

Dopravce

Poštou

Nasolené kůže uložte do igelitového pytle, který pořádně zavažte aby z něj nevytekla voda s krví  a tento uzavřený pytel vložte do kartónu a pošlete na adresu (Daniel Kotrba, Trojanovice 730, 74401) dle instruktážního videa výše. Dovnitř balíku přiložte lístek s Vaší adresou a telefonem (DULEŽITÉ). V případě, že neuvedete a nevložíte dovnitř balíku telefonní kontakt hrozí, že se Vaše zásilka v případě nezastižení uloží na poště a pošta Vás nemá jak informovat.