Činění kůží - sezóna 2020 je zahájena, každé pondělí od 16 hod do 18 hod můžete kůže vozit osobně nebo posílat poštou viz. pokyny níže.

Přijímáme objednávky na vyčinění kůží poštou nebo osobně (pouze každé pondělí 16-18 hod).viz níže.

Pozor!! Aktuálně od listopadu dopravce PPL vrací balíky s kůžema zpět odesílateli. Proto prosím využijte jiné npř. Českou poštu stále platí že kůže musí být pečlivě zabalená alespoň ve 2 uzavřených sáčcích. Z kůže stále poteče voda!!

Také tady platí pravidla a požadavky jako u výkupu na kvalitu kůže. 

Cena za vyčinění kůže je 400kč + dph (náklady na poštovné hradí příjemce).

Kůže je možné dovézt osobně každé pondělí v čase od 16-18 hod do Trojanovic ( z Frenštátu směr na Ráztoku, u kruhového objezdu směr na Rožnov ( asi 300m po pravě straně bývalý areál JZD, hala u silážních věží) vjezd do areálu se nachází vedle RD čísla popisného 142, kde probíhá tyto 2 hodiny příjem kůží k vyčinění.

Vyčinění kůží provádíme cca do 1-2 měsíců, na podzim (od října) se doba vyhotovení z důvodu velkého zájmu prodlužuje na 2 měsíce. Hotové kožešiny zasíláme na dobírku prostřednictvím české pošty jako balík do ruky cena 200 kč včetně dobírky a dph a balného za balík do 12 kg. Případně si můžete kůže vyzvednout i osobně po domluvě.

Příprava: Kůže po nasolení minimálně 1 kg soli/kus nechte 2 dny ležet. Z kůží vyteče voda. Tu potom z kůží slijte a pak ještě případně dosolte, přeložte nasolenou kůži dovnitř - kůže na kůže, uložte do igelitového pytle který pořádně zavažte aby z něj nevytekla voda s krví  a tento uzavřený pytel vložte do  kartónu a pošlete na adresu. Viz instruktážní video.

Dovnitř balíku přiložte lístek s Vaší adresou a telefonem( DULEŽITÉ na telefon často zapomínáte).

V případě, že neuvedete a nevložíte dovnitř balíku telefonní kontakt hrozí, že se Vaše zásilka v případě nezastižení uloží na poště a pošta Vás nemá jak informovat.

Na vyčinění posílejte pouze neprořezané kůže. Kůže jsou činěny strojově a děravé kůže mohou být během činění poškozeny nebo úplně zničeny - roztrhány na kusy, které nejdou identifikovat a končí v odpadu.

Zvažte proto prosím v jaké kvalitě posíláte kůže k činění. Za skryté vady na kůži neodpovídáme.

Každá kůže je označena číslem (perforací), které zaručí že dostanete vždy své kůže. V případě, že se kůže ztratí, dostanete kůži náhradní.

Pro velký zájem nejsme schopni Vás zpětně informovat o stavu Vaší zásilky (kvalitě kůží) a nepotvrzujeme její přijetí. 

Potvrzení o doručení balíku (vyzvednutí) u pošty si ověříte pomocí odkazu

www.postaonline.cz/trackandtrace?p_p_id=tnt_WAR_cporttnt&_tnt_WAR_cporttnt_page=details&parcelNumbers=

 

V případě, že uvedete kontakt, neprodleně Vás budeme informovat při zpracování a označování zásilky pokud Vaše kůže nejsou vhodné k vyčinění jsou např zapařené, málo nasolené apod..

Balíčky s kůžemi přijímáme postupně jak přicházejí a vždy sbíráme dané množství na 1 činění. tzn. že se nečiní každá zásilka zvlášt, ale dohromady od několika zákazníků.

 

Výkup ovčích kůží pozastaven.Probíhá pouze činění kůží.

Ovčí kůže musí být ihned po stažení nasoleny minimálně 1kg soli (pouze vysušené kůže nevykupuji), kůže nesmí být děravá.

Ne každá kůže je vhodná k prodeji a dalšímu zpracování a poté k dekoračnímu použití.

Nehodí se kůže s řídkým vlasem a tenkou kůží (ovce neměla správnou výživu), s přerostlou vlnou tzn. nad 8-10 cm, zakrmené kůže a postříkané kůže barvícími spreji.

Kůže po nasolení uchovejte uloženy nasolenou stranou k sobě. Pokud se nasolená strana dotýká vlny, vlna odsaje vlhkost i se solí a kůže se mohou začít kazit.

Kůže mužete přivézt osobně k činění do Trojanovic každé pondělí od 16-18 hod..

Výkupní cena je dle velikosti.

nad 100 cm 50kč/ks

do 100 cm 25kč/ks

Většina jatečných jehňat splňují míru nad 100 cm.

 

 Video - příprava kůže na vyčinění.

www.youtube.com/watch?v=0FVJ0Ida6gM

 


 

správně nasolená ovčí kůže

 

 

V případě zájmu a pro více informací nás kontaktujte.

Ukázka vyčinění kůže:  

Vlas automaticky nesestříháváme je zachován v přirozené délce a působí tak přirozeně.

Kožešina je setřižena pouze v případě když je vlas nestříhaný více jak rok a přerostlý a nejde vyčesat.

 

K vyčinění je možné posílat i zvěřinu.

Prodej vyčiněných kůží

V nabídce máme vyčiněné ovčí kožešiny.

Lze zaslat dobírkou. Více na e-shopu:

https://www.cesance-vlna.cz/cz-kategorie_384764-0-ovci-kozesina.html